برنامه سفر

آخر هفته کجا بریم؟ هفت چشمه جاده چالوس

2 سال قبل


آبشار های هفت چشمه جاده چالوس و آبشار آدران

آخر این هفته را با همپایانمان در یک مکان رویایی نزدیک کلانشهر تهران سپری کنیم. آبشارهای هفت چشمه جاده چالوس و آبشار آدران با آب و هوایی عالی، با رعایت اصول محیط زیستی به یکی از پرخاطره‌ترین مقصدهای گردشگری برای شهروندان تهرانی تبدیل شده است. مقصدی که در شب‌های گرم مرداد ماه، هوایی دلچسب و خنک را به شما هدیه می‌کند، کافیه بخواهید از شلوغی و آلودگی‌های شهری فرار کنید تا طبیعت به شما پناه دهد 🙂

برای اجرای برنامه سفر میتونید یک شب اقامت در چادر را انتخاب کنید و یا یک روزه این برنامه را به سرانجام برسونید.

آبشارهای هفت چشمه-جاده چالوس-هفت چشمه جاده چالوس

چطوری بریم هفت چشمه؟

منطقه هفت آبشار هفت چشمه در کیلومتر ۱۷ جاده کرج – چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده و برای دسترسی کافیه بعد از پیدا کردن همپا‌های خودتون، مسیر جاده چالوس را برونین و به محض اینکه تابلوی ارنگه رو دیدید از سرعت خودتون کم کنید و جلوی رستوران هفت چشمه بایستید. از پارکینگ رستوران می‌تونید برای پارک ماشینتون استفاده کنید (هزینه پارکینگ و ورودی دریافت می‌کنند، اگر مایل به اقامت در شب هستین میتونید بعد از ظهر حرکت کنید و نزدیک عصر از خنکای فضای رستوران و اجاره تخت‌ها برای نصب چادر استفاده کنید).

همینطور می تونید روبروی رستوران هفت چشمه پارک کنید و یا  بعد از کیوسک حلال احمر و امداد خودرو سایپا آدران با دیدن تابلوی ارنگه به سمت راست بپیچید و وارد جاده بشید و پس از پیمودن راهی کوتاه ماشین را در نزدیکی ویلایی که در ابتدای جاده قرار دارد پارک کنید و از همانجا پیاده‌روی را آغاز کنید. این آبشار در بالادست رودخانه‌ی خروشان ارنگه جاده چالوس واقع شده است.

ارتفاع آبشار آدران در حدود ۹۰ متر است که در دایره آبشارهای بزرگ ایران قرار می‌گیرد

با طی مسافت تقریبا نیم ساعت الی چهل دقیقه‌ای به آبشار می‌رسید (در بیشتر مسیر باید از داخل آب خنک رودخانه عبور کنید و شاید تا زانوهاتون آب باشد). در مسیر آبشارهای کوچکی هم هست که ارتفاع حدودا ۵ متری دارند و به هفت چشمه معروفند. گونه های گیاهی و جانوری خاص منطقه بر زیبایی این برنامه اضافه می‌کند.

آبشارهای هفت چشمه-جاده چالوس-هفت چشمه جاده چالوس

بنابراین اگر قصد داشتید شب را بمانید با همراه داشتن شام و صبحانه، فردا بعد از ناهار به دل جاده بزنین 🙂

اما اگر قصد سفر یک روزه داشتید صبح حرکت کنید و تا عصر کلی خاطره خوش از دل طبیعت به همراه بیارید.

معایب: شاید شما هم تجربه تفریح در کنار رودخانه کرج را داشته باشین. احتمالا می‌دونید که خطرات و مشکلات خاص خودش را دارد، از جمله عدم دسترسی به جای پارک مناسب، خطر سقوط در داخل رودخانه، فضای کم جهت کمپ زدن و شلوغی بیش از اندازه بخصوص در روزهای آخر هفته.

مزایا : بی‌اندازه نزدیک بودن به تهران ، هوای بسیار خنک شب بخصوص در نیمه تابستان (لباس گرم همراهتان باشد)، استفاده از امکانات رفاهی رستوران هفت چشمه، دیدن طبیعتی زیبا با آبشار هایی دیدنی، صرفه اقتصادی.

با تمام توضیحاتی که ارائه شد اگر قصد سفر دارید حتما از روش کارپولینگ استفاده کنید.

برای یک سفر یک روزه در پایان هفته‌ای پر کار، جاذبه‌های گردشگری دیگری هم هست، مایلید بخوانید؟

منابع:
آبشارهای ایران 

 


اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را با دوستانتون به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

سعید نعمت اللهی

ناشناس

آبشارو برای آبیاری بستن

پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.