اخبار

اطلاعیه: تاریخ مسافرگیری مجدد مترو کرج در روزهای جمعه

9 ماه قبل


مترو کرج و جمعه های تعطیل، برای سفر در این مسیر چه روشهای دیگری وجود دارد؟

۱۸ سال پیش که خط متروی تهران – کرج بهره برداری شد ما شاهد تغییرات اساسی در این خط نبودیم. مدتی ست که شرکت بهره برداری مترو تهران شروع به بهسازی تاسیسات طبق استانداردهای جهانی کرده است.

در زمستان ۹۵ روابط عمومی مترو کرج اعلام کرد که تا پایان سال در روزهای جمعه و بعد از ساعت ۲۱:۳۰ در روزهای عادی مسافرگیری نخواهد داشت. با شروع سال جدید اتمام پروژه بهسازی به شهریور ۹۶ موکول و سپس تا پایان سال ادامه پیدا کرد.

به نظر می رسد که خط ۵ مترو تهران مشکلات عمده ای داشته است و در این بین دو روایت متفاوت از زمان دقیق مسافرگیری مجدد مترو کرج در روزهای جمعه وجود دارد. در ایستگاه های پرتردد مرتبط با این خط، شاهد بنرهایی هستیم که به مسافران اعلام می کند این فرآیند تعطیلی تا پایان سال ۹۷ ادامه خواهد داشت. در یکی از سایتها، خبری تحت این عنوان منتشر شده که پس از ماه مبارک رمضان امسال خط ۵ مترو در روزهای جمعه مسافرگیری خواهد داشت.

روز شنبه مورخ ۹۷/۰۲/۱۵ مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو در مصاحبه ای با ایسنا اعلام کرده است که فاز یک بهسازی خط ۵ (صادقیه – گلشهر) تا دو هفته ی دیگر ادامه دارد و بعد از آن فاز دوم بهسازی شروع می شود. لذا تا پایان اردیبهشت ماه این خط به چرخه ی خدمت رسانی کامل برگشته و جمعه ها فعال است.

فاز یک بهسازی مترو کرج – تهران حدود ۸۰ کیلومتر از مسیر ایستگاه صادقیه تا ایستگاه کرج بوده و تنها ۲۰۰ متر در محدوده پل پروانه باقیست که تا دو هفته ی آینده به اتمام می رسد و سپس فاز دوم شامل شامل بهسازی محدوده بین ایستگاه های کرج تا گلشهر تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت. با اتمام فاز یک، فرآیند مسافرگیری در روزهای جمعه آغاز می شود.

از زمان شروع فرآیند بهسازی، مردم برای تردد در مسیر تهران و کرج از خودروی شخصی خود استفاده می کنند و یا با استفاده از تاکسی، ون و حتی اتوبوسهایی که هر جمعه در محوطه ی مترو کرج و صادقیه مستقر هستند در این مسیر سفر دارند.

همانطور که می دانیم بیشتر از ۶۰٪ خودروها در مسیر تهران- کرج تک سرنشین هستند و هر روز شاهد ترافیک سنگین در ساعاتی مشخص هستیم. کارپولینگ همپا روشی نوین که مدتی ست وارد این مسیر شده و با همکاری و همراهی مردم در حال تبدیل شدن به فرهنگی همیشگی برای سفر بین شهری است تمام تلاش خود را صرف ارتباط بین مسافران و دارندگان خودرو در این مسیر کرده تا با این روش هزینه های سفر را نیز کاهش دهند.

 


اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را با دوستانتون به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

Farahaz Ahmadzadeh

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.