برنامه سفر

آخر این هفته: دریاچه شورمست

1 سال قبل


دریاچه شورمست یکی از توریستی‌ترین دریاچه‌های شمال ایران است. وسعت آن 15 هزار متر مربع و عمیق‌ترین قسمت آن 5 متر است.

منظره این دریاچه با جنگل اطراف آن که از درختان کهنسال و بلند قامت توسکا پوشیده شده، آن را به یکی از زیباترین مکانها در شهرستان سوادکوه تبدیل کرده‌ست.

با بهسازی راه دسترسی، ایجاد امکانات توریستی مانند قایق، پدالو، اسکی روی آب و اقامتگاه ساده، می‌توان اوقات خوشی را تجربه کرد.

دریاچه شورمست

اطراف دریاچه شورمست، پوشیده از درختان تنومندی است که در بعضی از بخشهای دریاچه، سر در آب فرو برده و ریشه در آب دارند. اطراف دریاچه را راه خاکی ماشین رو احاطه کرده که در بعضی قسمتها امکان پارک خودرو وجود دارد. منطقه کنار دریاچه عمدتا از مناطق جنگلی پوشیده شده‌ست. در غرب دریاچه نیز محل زیبایی در کنار درختان سر به فلک کشیده وجود دارد.

نزدیک بودن به تهران و فرار از آلودگی های شهری و کاهش استرس نکات ارزنده مقاصد و جاذبه های نزدیک کلان شهر تهران میباشد. رخدادهای طبیعی ای که برای حفظ آن باید از راهکارهای نوین برای استفاده از آنها سود جست.

برنامه سفر به دریاچه شورمست

صبح زود تهران را به سمت فیروزکوه ترک کنید. پس از صبحانه مسیرتان را به سمت ورسک ادامه دهید. به تماشای پل قدیمی ورسک و آبشار ورسک بروید. حوالی ظهر به سمت دریاچه شورمست حرکت کنید. پس از رسیدن کنار دریاچه، از مسیر دریاچه تا دشت بالای آن پباده‌روی کنید. پس از ناهار، گشت‌و‌گذار و پیاده‌روی اطراف دریاچه شورمست سرگرم‌کننده خواهد بود. حوالی بعد از ظهر به سمت تهران حرکت کنید تا شب به تهران برسید. (چنانچه امکانات بهداشتی و اقامتی این دریاچه مناسب تر شود برای یک برنامه دو روزه بسیار ایده آل می شود) و چنانچه قصد اقامت دارید حتما چادر به همراه ببرید.

دریاچه شورمست

از چه مسیری به دریاچه شورمست برسیم ؟  

چنانچه از تهران از جاده فیروزکوه به سمت قائمشهر حرکت کنید( از تهران تا فیروزکوه 147 کیلومتر) ، 62 کیلومتر بعد از فیروزکوه و گذشتن از کنار پل ورسک به شهر پل سفید می‌رسید.(حدود 200 کیلومتری تهران)  در مرکز شهر مسیر آسفالتی به سمت روستای شورمست می‌رود. با ورود به این مسیر و عبور از پل کوچک ابتدای آن و طی مسیر تقریبی پنج کیلومتر به دوراهی می‌رسید که مسیر سمت راست به روستای شورمست و مسیر سمت چپ به دریاچه شورمست می‌رسد.

میتوانید با استفاده از همپا برای این سفر کوتاه به یادماندنی ؛ همسفران طبیعت گرد خودتان را پیدا کنید. به یاد داشته باشید تمام فصول این دریاچه دیدنی هستش .


اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را با دوستانتون به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

سعید نعمت اللهی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.