سؤالات متداول

همپا چیست؟

سامانه همپا چطور امنیت سفرها را فراهم می‌کند؟

در سامانه همپا برای افزایش اعتماد بین کاربران، یک فرآیند تایید هویت طراحی شده است. هنگام عضویت در سامانه همپا، از کاربران اطلاعاتی چون ایمیل و شماره تلفن همراه اتخاذ می شود. علاوه بر آن کاربرانی که کارت شناسایی خود را ارسال کرده و تایید شده باشند در سامانه مشخص می شوند.

برای اطمینان بیشتر، هنگام انتخاب همسفران، به چند نکته توجه کنید:

قبل از انجام همسفری

• حساب کاربری افراد را به دقت بررسی کنید،

• در گوشه سمت راست عکس افرادی که هویت آنها کاملا تایید شده‌، دایره سبز رنگ حاوی تیک سفید قابل مشاهده ا‌ست،

• حساب کاربری ای مناسب است که تمام گزینه های آن، شامل تصویر حساب کاربری، بخش درباره من، کامل باشد. همچنین ایمیل، شماره تلفن و کارت هویتی از سوی سامانه همپا تایید شده باشد،

• با خواندن بخش درباره من افراد، می توانید با روحیات آنها بیشتر آشنا شده و همسفرانی را انتخاب کنید که روحیات سازگارتری با شما دارند و یا اینکه با شما همفکر هستند،

• پس از رزرو سفر، شماره تماس همران (راننده) برای شما نمایش داده می شود و در صورت تمایل و به منظور هماهنگی قبل از انجام سفر با ایشان تماس بگیرید،

• میزان امتیاز افراد در حساب کاربری ایشان را بررسی کنید، امتیاز بیشتر به این معناست که این اشخاص توسط سایر کاربران همپا تایید شده اند.

پس از همسفری

• پس از پایان همسفری به همسفران خود امتیاز دهید. در فرآیند امتیاز دهی به دیگران دقت کنید چرا که این امتیازها نشان اعتمادی است بر رفتار مناسب همپاهایی که سفر داشته اند و در زمان انتخاب همسفر، توسط سایرکاربران قابل مشاهده هستند،

• درصورتی که همسفر شما رفتار مناسبی نداشته است شما می‌توانید با گزارش به موقع موضوع به تیم پشتیبانی همپا، تم را در فراهم کردن بستری مناسب و ایده آل یاری کنید و همچین باعث جلوگیری از وقوع مشکلات مشابه شوید.

همپا کیست؟

همپا، مسافرانی هستند که از شهری به شهر دیگر سفر دارند اما یا خودروی شخصی ندارند و یا مایل به استفاده از آن نیستند و در نتیجه همپا (مسافر) با رزرو صندلی های خالی به اشتراک گذاشته شده توسط همران (راننده) می تواند سفری ارزان و راحتتر را تجربه کند و همچنین عضوی از خانواده ی محافظین محیط زیست باشد.

همران کیست؟

همران یا صاحبان خودرو کسانی هستند که صندلی های خالی خودرو خود را در سفرهای بین شهری در اپلیکیشن همپا به اشتراک گذاشته و باعث رواج فرهنگ کارپولینگ (همسفری) می شوند.

کاهش هزینه های سفر، کاهش خودرهای تک سرنشین و کاهش ترافیک و آلودگی هوا از نتایج سفرهای اشتراکی است.

چطور وارد اپلیکیشن همپا شوم؟

پس از دانلود و نصب برنامه، با وارد کردن شماره همراه خود، یک کد فعالسازی ۵ رقمی دریافت می کنید، با ثبت این کد و تکمیل مشخصات فردی و پروفایل شخصی خود می توانید از سامانه همپا استفاده کنید.

ثبت نام

چرا هنگام ثبت نام کد فعالسازی را دریافت نمی کنم؟

کد فعالسازی پس از درج شماره همراه تان در مرحله ثبت نام، به صورت پیامک برای شما ارسال می گردد. در شرایطی که کد فعالسازی را دریافت نکردید با واحد پشتیبانی (تلفن و تلگرام) تماس بگیرید تا همکاران این واحد مشکل شما را بر طرف نمایند.

شماره موبایل و کد فعالسازی چطور عمل می کنند؟

زمانیکه به ممنظور ثبت نام در اپلیکیشن همپا شماره موبایل خود را وارد می نمایید پیامک کد فعالسازی برای شما پیامک می شود. با وارد کردن کد فعالسازی، حساب کاربری شما ایجاد و اپلیکیشن همپا بر روی تلفن همراه شما قابل استفاده است.

چطور در همپا ثبت نام کنم؟

پس از دریافت رایگان برنامه همپا از بازار، سیب اپ و یا وب سایت hampasho.com و وارد کردن شماره همراه و دریافت کد فعالسازی و سپس تکمیل مراحل ثبت، نام عضو خانواده همپا می شوید.

کامل کردن پروفایل

چرا پروفایلم را کامل کنم؟

تکمیل پروفایل و دریافت نشان اعتماد به منظور ایجاد اعتماد و اطمینان در روابط بین همسفران انجام می شود. این موضوع بستر یکی از اهداف اصلی مجموعه همپا یعنی شناخت و اعتماد قبل از انجام سفر را شکل م دهد.

چطور پروفایلم را کامل کنم؟

پایین صفحه در قسمت پروفایل روی نام کاربری کلیک کنید، در این قسمت می توانید با تکمیل کردن اطلاعات کاربری، پروفایل خود رو کامل کنید.

یک پروفایل تایید شده چه خصوصیتی دارد؟

پروفایل‌هایی که در اپلیکیشن همپا تایید شده باشند دارای علامت تیک سبز رنگ در کنار عکسشون هستند. این تیک بدین معنی است که پروفایل و کارت هویتی این افراد نزد همپا مشاهده و تایید شده است.

چکار کنم تا پروفایلم در همپا تایید شود؟

پروفایلهای تایید شده در همپا دارای یک تیک سبز رنگ در کنار عکس کاربر هستند.

در قسمت پروفایل روی نام حساب کاربری خود کلیک کنید و وارد قسمت مراحل باقی مانده شوید و بارگذاری کارت شناسایی را انتخاب کنید. در ابتدا از شما خواسته می شود تا عکس پروفایل خود را بارگذاری کنید؛ اگر قبلا اینکار را انجام داده اید گزینه ی “مرحله بعد” را انتخاب نمایید. رد صفحه ی جدید به منظور بارگذاری کارت هویتی یکی از موارد “کارت ملی” یا “گواهی نامه” را انتخاب و سپس ادامه را بزنید. در مرحله ی اول طبق تصویر، کارت شناسایی خود را کنار صورتتان گرفته و عکس بگیرید و ادامه را بزنید. در مرحله ی از کارت شناسایی خود عکس گرفته و مجددا ادامه را بزنید و در انتها نیز شماره ملی خود را وارد نمایید. در صورت ارسال صحیح کارت شناسایی طبق دستورالعمل، طی 24 ساعت کارت شناسایی شما تایید اشده و در قسمت پیام ها تاییدیه را دریافت می کنید.

پس از طی کردن مراحل تایید، تیک سبز رنگی کنار عکس پروفایل خود مشاهده خواهید کرد که نشان از تایید هویت شما است، بدین ترتیب سایر کاربران به این دلیل که شما تایید هویت شده اید در سفر با شما راحت تر و مطمئن تر هستند.

چرا باید شماره ملی را در سامانه همپا وارد کنم و آیا سایر کاربران هم این اطلاعات را می‌بینند؟

درخواست شماره ملی از طرف سیستم همپا، تنها به منظور تایید هویت، افزایش امنیت و اعتماد در جامعه صورت می گیرد. شماره ملی شما برای سایر کاربران همپا به هیچ عنوان قابل رویت نیست و نزد سامانه همپا محفوظ است.

کیف پول و پرداخت

کیف پول چیست؟

کیف پول الکترونیکی شما در همپا به منظور سهولت در افزایش یا برداشت مبلغ طراحی شده است. بطوریکه اگر همران (راننده) هستید هزینه های آنلاین سفر و پاداش ها در این قسمت اضافه می شوند و به راحتی می توانید آنها را برداشت کنید. و اگر هم همپا (مسافر) هستید با افزایش اعتبار کیف پول خود به مبلغ دلخواه، هنگام سفر می توانید به راحتی هزینه سفر را آنلاین و از اعتبار خود پرداخت نمایید.

چطور اعتبار کیف پولم را افزایش دهم؟

در قسمت پروفایل، وارد بخش کیف پول شده و گزینه ی “افزایش/برداشت اعتبار” را انتخاب کنید. در صورتیکه مایل به افزایش اعتبار کیف پول خود هستید در صفحه ی جدید مبلغ مورد نظرتان را به تومان وارد کرده و گزینه افزایش اعتبار را بزنید تا وارد درگاه پرداخت شوید و در ادامه مراحل پرداخت از کارت بانکی خود را انجام دهید.

در ضمن شما می توانید در قسمت تراکنش های مالی، لیست مبالغ برداشت شده و افزایش داده شده کیف پول خود را مشاهده نمایید.

چطور از کیف پولم برداشت کنم؟

در قسمت پروفایل، وارد بخش کیف پول شده و گزینه ی “افزایش/برداشت اعتبار” را انتخاب کنید. در صورتیکه مایل به برداشت از اعتبار کیف پول خود هستید در صفحه ی جدید مبلغ مورد نظرتان را به تومان وارد کرده و گزینه برداشت اعتبار را بزنید. پس از بازبینی نهایی گزینه تایید را انتخاب نمایید. مبلغ مورد درخواست شما حداکثر طی ۷۲ ساعت به شماره کارت بانکی ذخیره شده توسط شما، واریز می شود.

شماره کارت بانکی ام را کجا ذخیره کنم؟

 از بخش پروفایل گزینه ی کیف پول و سپس “کارت بانکی” را انتخاب نماییددراین صفحه شماره ۱۶ رقمی کارت بانکی خود و نام و نام خانوادگی تان را وارد و سپس “ذخیره تغییرات” را بزنید. در صورت برداشت اعتبار، تمامی مبالغ به این شماره کارت واریز می گردد.

توجه داشته باشید که نام صاحب حساب نباید با نام حساب کاربری شما در اپلیکیشن همپا مغایر باشد، در غیر اینصورت برای حفظ امنیت کاربران، کسانی که نام صاحب حساب بانکی با نام کاربری آنها متفاوت است مبالغ درخواستی واریز نمی گردد.

چرا آنلاین پرداخت کنم؟

زمانیکه روش “پرداخت آنلاین” را انتخاب می کنید امکان استفاده از کدهای تخفیف و سهولت در پرداخت را دارید.

کد تخفیف

چطور از کد تخفیف استفاده کنم؟

در زمان رزرو سفر و پس از انتخاب تعداد صندلی های درخواستی و صفحه ی نحوه ی پرداخت هزینه ی سفر را مشاهده می کنید که با انتخاب روش پرداخت آنلاین می توانید کد تخفیف مورد نظر را وارد کرده و در نتیجه هزینه ی کل پرداختی آن سفر را کاهش دهید.

کدهای تخفیف را از کجا دریافت کنم؟

کدهای تخفیف معمولا از سوی سامانه همپا و به مناسبت‌های گوناگون برای کابران ارسال می شود. در این حالت پیغامی حاوی کد تخفیف به صورت پیامک یا نوتیفیکیشن برای شما ارسال می گردد.

چرا کد تخفیف من اعمال نمی شود؟

تمامی کدهای تخفیف تنها یکبار برای هر حساب کاربری قابل استفاده هستند. علاوه بر این، تمام کدهای تخفیف دارای تاریخ استفاده هستند و پس از مدت منقضی می شوند.

پس دلیل خطای کد تخفیف یا استفاده مجدد از یک کد است و یا اینکه کد مورد نظرتان منقضی شده است.

دعوت دوستان و اعتبار هدیه

چطور همپا را به دوستانم معرفی کنم؟

برای معرفی همپا به دوستانتان در قسمت پروفایل گزینه ی اعتبار هدیه و سپس گزینه ی “ارسال لینک دعوت” را انخاب نمایید. در صفحه ی جدید پی که باز می شود روش ارسال لینک دعوت و شخص مورد نظرتان را انتخاب و سپس لینک را ارسال نمایید.

معرفی همپا به دوستانم چه مزیتی برای من دارد؟

زمانیکه لینک دعوت به همپا را برای دوستانتان ارسال می کنید و آنها از طریق لینک عضو همپا می شوند پس از اولین سفر موفقشان، هر دو طرف مبلغ ۵۰۰۰ تومان به عنوان اعتبار هدیه دریافت می کنند.

علاوه بر این با حضور دوستانتان در اپلیکیشن همپا می توانید سفرهای خود را با هم انجام داده و همچنین هزینه های رفت و آمد خود را مدیریت کنید.

مراحل ثبت نام در همپا از طریق لینک دعوت به چه صورت است؟

زمانیکه از طریق لینک دعوت به اپلیکیشن همپا وارد می شوید و شماره خود را ثبت می کنید سیستم اطلاعات معرف شما را به منظور پرداخت اعتبار هدیه ثبت می کند. پس از نصب برنامه و گذراندن مراحل عضویت، با انجام اولین سفر موفق شما، هر دو طرف (معرف و معرفی شوند) مبلغ ۵۰۰۰ تومان به عنوان اعتبار هدیه دریافت می کنند.

ساخت و رزرو سفر

چطور در اپ همپا سفر بسازم؟

در صفحه ای اول برنامه ی همپا در قسمت خانه گزینه ی “به کجا سفر می کنید؟” را انتخاب کنید. شهر مبدا و شهر مقصد خود را بنویسید. در صفحه ی جدید که باز می شود دو گزینه ی “جستجوی سفر” و “ساخت سفر” برای شما نمایش داده می شود. گزینه ی ساخت سفر را انتخاب نمایید (در صورت جود ایستکاه در شهر مبدا و مقصد، ایستگاه مد نظرتان را انتخاب نمایید) و در صفحه ی جدید، تاریخ و ساعت سفر خود را انتخاب کرده و گزینه ی مرحله ی بعد را انتخاب نمایید. در این صفحه حداکثر زماین را که منتظر می مانید، قیمت هر صندلی و، تعداد صندل های خالی را انتخاب نموده و در صورتیکه سفر شما نیاز به توضیحاتی داره آنها را بنویسید و گزینه ی ساخت سفر را بزنید. در صورتیکه سفر شما بازگشت دارد گزینه ی بله و در غیر اینصورت خیر را انتخاب نمایید. سفر شما با موفقیت ثبت شده و می توانید سفر خود را در صفحه ی اصلی اپ همپا و در بخش سفرها مشاهده نمایید.

تایید درخواست همسفری در کدام قسمت است؟

در صفحه ی خانه، درخواست سفرهای شما قابل مشاهده هستند. با انتخاب هر یک از آنها صفحه ی مربوط به آن درخواست باز شده و  گزینه های تایید و رد قابل مشاهده خواهند بود و می توانید درخواست مورد نظر را تایید یا رد کنید.

چطور با همپا (مسافر) تماس بگیرم؟

در منوی پایین اپلیکیشن، سفرها را انتخاب کنید. در صفحه ی باز شده به بخش “سفرهای پیش رو” مراجعه کنید. در این بخش می توانید لیست همپاها (مسافران) خود را مشاهده نمایید و از طریق گزینه ی تماس، با آنها تماس بگیرید.

 

مبدا و مقصد دقیق سفر چطور تعیین می شوند؟

در صورتیکه همران (راننده) هستید با انتخاب شهر مبدا و مقصد و سپس انتخاب گزینهی ساخت سفر، در صورت وجود ایستگاه در شهرهای انتخابی می توانید به راحتی مبدا و مقصد دقیق سفر را مشخص کنید. در صورتیکه شهر انتخابی شما دارای ایستگاه نیست، هنگام ساخت سفر در بخش “توضیحات سفر” می توانید مبدا و مقصد دقیق و همچنین مسیر سفر را بنویسید.

در صورتیکه همپا (مسافر) هستید می توانید مبدا و مقصد دقیق (ایستگاه مبدا و ایسگاه مقصد) را در ادامهی نام شهر مبدا و مقصد ببینید. در غیر اینصورت بخش توضیحات سفر خود را ببینید و همچنین می توانید با همران (راننده) خود تماس بگیرید.

چطور سفر رزرو کنم؟

در صفحه ی اول اپلیکیشن در قسمت خانه گزینه ی “به کجا سفر می کنید؟” را بزنید و شهر مبدا و مقصد سفرتان را نوشته و سپس گزینه ی “جستجوی سفر” را انتخاب کنید. در صفحه ی جدیدی که باز می شود می توانید تمامی سفرها در مسیر مورد نظرتان را ببینید.

با توجه به روز و ساعتی که مایلید سفر داشته باشید یکی از سفرهای لیست را انتخاب و پس از بررسی قیمت سفر و توضیحات سفر، تعداد صندلی های مورد درخواست خود را انتخاب و سپس در انتهای صفحه گزینه ی “رزرو سفر” را بزنید. در صفحه ی جدیدی که باز می شود هزینه ی کل سفر (با توجه به تعداد صندلی هایی که انخاب کرده اید) نمایش داده می شود و شما می توانید پرداخت آنلاین یا نقدی را انتخاب نمایید. به محض انتخاب گزینه ی “رزرو نهایی” یک پیغام برای همرانی (راننده ای) که شما سفرشان را رزرو کرده اید ارسال می شود و در صورت تایید درخواست شما توسط ایشان، همسفری در روز و ساعت مقرر آغاز می گردد.

چطور با همران (راننده) تماس بگیرم؟

پس از تایید درخواست سفر شما توسط همران (راننده)، پلاک خودرو و شماره تماس همران برای شما نمایش داده می شود و می توانید به جهت هماهنگی قبل زا سفر با ایشان تماس بگیرید. توجه داشته باشید که تا قبل از تایید درخواست سفر، شماره همران قابل مشاهده نیست.

هزینه سفر را چطور پرداخت کنم؟

هزینه سفر در اپلیکیشن همپا به دو صورت آنلاین و نقدی قابل پرداخت است. در روش پرداخت آنلاین، می توانید از اعتبار کیف پول خود استفاده نمایید و یا از طریق اتصال به درگاه پرداخت به صورت آنلاین هزینه سفر را پرداخت نمایید. لازم به ذکر است که در روش پرداخت از اعتبار، می تواند از قبل کیف پول خود را شارژ نمایید. در روش نقدی نیز کل مبلغ هزینه سفر را نقدا به همران (راننده) پرداخت نمایید.

شرایط لغو همسفری در سامانه همپا چگونه است؟

اگر همران (راننده) یا همپا (مسافر) هستید با ورود به بخش سفرها و سپس بخش سفرهای پیش رو، سفر مورد نظر خود را انتخاب و سپس در انتهای صفحه گزینه ی “لغو سفر” را انتخاب نمایید.

لازم به ذکر است که هزینه ی پرداختی با روش آنلاین پس از لغو سفر به کیف پول شما برمی گردد.

پایان سفر

به مقصد رسیده ام، باید چکار کنم؟

اگر همران (راننده) هستید بلافاصله پس از رسیدن به مقصد، اپ همپا را باز کرده و در صورتیکه در سفر مربوطه همپا (مسافر) حضور نداشته اند با انتخاب گزینه ی “همپا حضور نداشت” اتمام همسفری را بزنید. در غیر اینصورت به اخلاق اجتماعی همپای (مسافر) خود ستاره دهید و در صورت تمایل دیدگاه و نظرتان را در مورد سفر انجام شده بنویسید و سپس اتمام همسفری را بزنید.

اگر همپا (مسافر) هستید پس از رسیدن به مقصد و مشاهده ی صفحه ی امتیاز دهی در اپ همپا، به اخلاق اجتماعی و اخلاق رانندگی همران (راننده) خود ستاره دهید و در صورت تمایل دیدگاه و نظرتان را در مورد سفر انجام شده بنویسید و سپس اتمام همسفری را بزنید.

چرا گزینه پایان همسفری نمایش داده نمی شود؟

در صورت عدم مشاهده ی صفحه ی پایان همسفری، اپلیکیشن را بسته و مجددا باز کنید. در صورتیکه که با انجام این کار نیز موفق به مشاهده صفحه ی پایان همسفری نشدید با واحد پشتیبانی همپا تماس بگیرید.

توجه داشته باشد که اگر همپا (مسافر) هستید، تا زمانیکه همران (راننده) شما پایان سفر را نزده باشد صفحه امتیاز دهی و پایان همسفری برای شما نمایش داده نمی شود.

سایر سوالات مربوط به سفر

چرا همرانی (راننده ای) در مسیر مورد نظرم پیدا نمی کنم؟

برخی از مسیرها در اپلیکیشن همپا اندکی کم تردد هستند و همرانها (رانندگان) فعالی ندارند. در صورت تمایل می توانید با دعوت از دوستانتان به راه اندازی آن مسیر کمک کنید.

لازم به ذکر است که تنها کسانی در اپ همپا سفر می سازند که بنا به دلایلی کاری و یا تحصیلی از شهری بخ شهر دیگر سفر دارند، لذا شروع فرآیند همسفری در همپا همران (راننده) است. با معرفی اپ همپا به اطرافیانمان باعث افزایش تعداد همران (راننده) در مسیر مد نظر می شویم.

اگر همران (راننده) درخواست همسفری من را قبول نکرد چه کاری باید انجام دهم؟

در صورتی که درخواست شما به مدت زیادی در انتظار تایید مانده است می توانید درخواست خود را لغو و سفر همران‌ دیگری که در همان مسیر مورد نظر شما سفر دارد را رزرو نمایید.

سفر درخواستی من لغو شده اما مبلغ پرداختی به کیف پول من برنگشته است؟

در شرایطی که سفر درخواستی شما بنا به دلایلی لغو می شود و پرداخت آنلاین داشته اید در سریعتر زمان ممکن این مبلغ به کیف پول شما باز می گردد. در صورت عدم بازگشت، با تیم پشتیبانی همپا (تلفن و تلگرام) تماس بگیرید تا همکاران این واحد مشکل شما را پیگیری نمایند.

 

وسیله ای در خودروی همسفرم جا گذاشته ام، چکار کنم؟

زمانیکه سفر درخواستی شما توسط همران (راننده) تایید می شود به شماره همراه و شماره پلاک ایشان دسترسی خواهید داشت. در شرایطی که وسیله ای در خودروی همران خود جا گذاشته اید می توانید با ایشان تماس گرفته و برای دریافت وسیله ی خود هماهنگی کنید.

در صورتیکه نتوانستید با همران (راننده) خود تماس بگیرید هر چه سریعتر موضوع را با واحد پشتیبانی همپا در میان بگذارید تا پیگیری های لازم صورت گیرد.

چرا پلاک و شماره تماس همران (راننده) یا همپا (مسافر) تا پیش از تایید درخواست سفر نمایش داده نمی شود؟

برنامه ی همپا بر پایه اطمینان و اعتماد است و به همین دلیل برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی و مزاحمت، اطلاعات تماس همران (راننده) و همپا (مسافر) پیش از تایید درخوایت سفر توسط همران قابل مشاهده نیست.

در صورتیکه نمی توانید شماره تماس همسفر خود را بیابید با واحد پشتیبانی همپا تماس بگیرید.

همپا (مسافر) به موقع در محل شروع سفر قرار حاضر نشده است.

در شرایطی که همپای (مسافر) شما رد محل شروع سفر به موقع حاضر نشده است با توجه به اینکه شماره تماس ایشان را دارید می توانید تماس گرفته و هماهنگی انجام دهید در غیر اینصورت سفر خود را آغاز نمایید و در پایان سفر با انتخاب گزینه ی همپا در سفر حضور نداشته اتمام همسفری را بزنید. اگر مایل هستید نیز می توانید این موضوع را پیش از آغاز سفر با واحد پشتیبانی تیم همپا در میان بگذارید.

گزارش تخلف را چگونه اعلام کنم؟

در پایان سفر، سامانه ی همپا از کاربران می خواهد تا پایان همسفری را اعلام و همسفران خود را ارزیابی کنند. دراین ارزیابی شما می توانید با نوشتن تجربه سفر خود و همچنین انتخاب ستاره های کمتر سایر افراد را در انتخاب خود یاری کنید و همچنین باعث بالا رفتن کیفیت خدمات تیم همپا شوید چرا که تیم پشتیبانی همپا به منظور حفظ کیفیت خدمات و علاوه بر آن بهبود سفرها اقدام به برخورد جدی با شخص خاطی خواهد نمود.

 

مشخصات ماشین

چطور می‌توانم مشخصات خودرو را در اپلیکیشن همپا ثبت کنم؟

در صفحه ی خانه ی اپلیکشن همپا، پروفایل را انتخاب کنید و در قسمت تنظیمات وارد بخش مدیریت خودرو شوید. در این صفحه می توانید خودروی جدید ثبت کنید. در شرایطی که خودروی شما تغییر کرده است می توانید پس از انتخاب خودروی ثبت شده  آن را حذف کنید.

چرا باید مشخصات خودروی خود را ثبت کنم؟

با ثبت مشخصات خودرو، همسفران شما براحتی می توانند در محل شروع حرکت از روی مشخصات خودروتان شما را پیدا کنند و همسفری آغاز شود.