شرایط و قوانین

۱) موضوع بحث

این شرایط و قوانین عمومی استفاده مربوط به تمام سرویس‌هایی است که توسط شرکت همپا فراهم شده‌اند. شرکت همپا صاحب و مجری وبسایت www.hampasho.com  و اپلیکیشن همپا است.

۲) تعاریف

«سیستم همپا» شرکتی که از خدمات همسفریابی روی اپلیکیشن و سایت نگهداری می‌کند.

«هزینه‌های رزرو» یعنی هزینه‌های پرداختی به همران در ازای سرویس حمل‌ونقل در سیستم همپا که توسط شخص شما از طریق درگاه بانکی اپلیکیشن یا سایت انتقال می‌یابد، همچنین این هزینه میتواند شامل موارد لغو سفر یا جریمه باشد.

«تایید رزرو» به همان معنی است که در بخش ۲-۴-۲ توضیح داده خواهد شد.

«شرایط» یعنی مجموعه‌ی شرایط و قوانین عمومی استفاده و سیاست حفظ حریم خصوصی.

«هزینه‌ی کارمزد» به معنی هزینه‌هایی جدای هزینه‌ی رزرو است که بوسیله سیستم همپا تعیین می شود، و میزان مشخص بین ۱۰٪ تا ۱۱٪ هزینه رزرو را دارد و برای خدمت‌رسانی و حفظ سیستم همپاست.

«همران» به شخصی اطلاق می‌شود که در سیستم همپا خود را به عنوان راننده‌ی یک مسیر معرفی کرده است.

«همپا» به شخصی اطلاق می‌شود که به عنوان یک مسافر تمایل به همسفری با یک همران را دارد.

«همسفری» یا همان Carpooling به معنای توافقی جهت به اشتراک‌گذاری یک خودرو در سفرهای مشترک است.

«خدمات» یا «سرویس» به هر خدمتی گفته‌ می‌شود که توسط سیستم همپا برای کاربران فراهم می‌شود.

«سیستم همپا» همان www.hampasho.com و هر وبسایت، یا اپلیکیشن دیگری است که توسط شرکت همپا، به تنهایی یا با کمک دیگران (که سرویس‌های مشابه شامل سایت‌های کوچک و یا زیرسایت‌ها را در قالب اپلیکیشن و یا وب‌سایت ارائه می‌دهند) ویرایش، نگهداری یا اجرا می‌شود.

«سفر» به معنی سفری است که در آن همپا و همران بعد از هماهنگی و  تراکنش مالی از طریق  اپلیکیشن یا سایت توافق کرده‌اند و پس از آن به همسفری می‌پردازند.

«کاربر» به تمامی اعضای سیستم همپا، اعم از همران یا همپا اطلاق می‌شود.

«حساب کاربری» به مجموعه‌ای از اطلاعات کاربران در اپلیکیشن همپا گفته می‌شود.

«نقدینگی» به بخشی از سیستم همپا گفته می‌شود که اطلاعات مالی، تراکنش‌ها و امکان شارژ حساب و یا برداشت در آن تعبیه شده است.

«خودرو» به معنی وسیله‌ای است که بوسیله آن همران، همپا را از مبدا ثبت شده به مقصد ثبت شده می‌رساند.

۳) پذیرش شرایط و ساختن حساب کاربری

این شرایط به هر استفاده‌ای از سیستم همپا برمی‌گردد. بوسیله استفاده از سیستم همپا، کاربران این شرایط را به طور کامل می‌پذیرند و به پایبندی به آن تعهد می‌دهند.

دسترسی به خدمات تنها در صورت پذیرش کامل شرایط امکان‌پذیر خواهدبود. هیچ کاربری حق پذیرش بخشی از شرایط را نخواهد داشت. همه‌ی کاربران شرایط منشور و این که اطلاعاتشان تحت سیاست حفظ حریم خصوصی پردازش شود را می‌پذیرند.

هنگامی که هر یک از کاربران شرایط را زیر پا بگذارند، سیستم همپا این حق را خواهد داشت که کاربر را با پرسش و یا بدون اعلام حذف یا از دسترس خارج کند.

۴) تغییرپذیری شرایط ، سیستم، و خدمات

شرکت همپا حق این را دارد که هر زمانی در شرایط تغییراتی ایجاد کند و پس از آن، تغییرات را به کاربرانش اعلام کند. همچنین همپا می‌تواند در خدماتش (عملکرد یا ظاهر سیستم بدون اطلاع و مسئولیتی در برابر کاربران) تغییراتی دهد.

هر تغییری در سیستم، خدمات یا شرایط در سریعترین زمان ممکن روی وبسایت و اپلیکیشن منتشر خواهد شد.

کاربران هنگامی که از خدمات همپا مطابق با تغییرات انتشار یافته استفاده می‌کنند گمان می‌شود که هر شرایط تغییریافته‌ای را پذیرفته‌اند. تغییرات روی هیچ سفر و رزروی که قبل از انتشار شرایط تغییریافته انجام شده باشد، اعمال نخواهد شد.

۵) استفاده از خدمات

۵-۱) حساب کاربری و دقت اطلاعات

در راستای استفاده از خدمات هر کاربر باید یک حساب کاربری بسازد و با فراهم کردن اطلاعات شخصی درخواست شده توسط سیستم همپا موافقت کند. به طور خاص کاربران نیاز دارند نام و نام خانوادگی، سن، کد ملی، شماره تلفن معتبر و ایمیلشان را وارد کنند. استفاده از همپا محدود به افرادی است که در زمان ثبت اطلاعات بالای ۱۸ سال باشند.

کاربران صحت، کامل بودن و دقت اطلاعاتی که در زمان ایجاد حساب کاربری و هرزمان دیگری برای سیستم همپا فراهم کرده‌اند، را می‌پذیرند. کاربران همچنین می‌پذیرند هر اطلاعاتی که از سیستم همپا تامین شده و یا روی سیستم در ارتباط با سفر، وسیله نقلیه و همسفری گذاشته شده، درست خواهد بود.

سیستم همپا هیچ مسئولیتی در ارتباط با ناقص بودن، دقیق نبودن، اشتباه و یا جعلی بودن اطلاعات کاربران ندارد.

بجز در شرایط خاص کاربران حق ایجاد بیش از یک حساب کاربری را ندارند. هیچ کاربری نمی‌تواند از طرف فرد دیگر یا به عنوان شخصی دیگر حساب کاربری ایجاد کند.

نقض هر یک از این شرایط باعث تعلیق فوری حساب کاربری خواهد شد و آنها ممکن است از دسترسی به هر خدمت دیگری بازداشته شوند.

بوسیله پذیرش شرایط، کاربران یا هر شخصی که تمایل دارد به عنوان یک کاربر باشد، این حقیقت را که سیستم همپا ممکن است مستندات هویتی مربوط به آنها (شامل و نه محدود به پاسپورت، گواهینامه کامل و موقت) را جهت تایید اعتبار بوسیله شخص ثالث، جمع آوری کند را می‌پذیرد.

۵-۲) استفاده از همپا برای فعالیت‌هایی غیر از همسفری

سایت و خدمات بصورت یک پلتفرم آنلاین رانندگان و مسافران را در ظرفیت‌های شخصی به یکدیگر متصل می‌کند. ممکن است از سایت و خدمات برای اشتراک خودرو بین همپا و همران استفاده نشود. ممکن است پیشنهاد و قبول مشارکت برای منافع و یا هر زمینه حرفه‌ای و تجاری دیگری باشد. در نتیجه حساب کاربردی (به جز حرفه‌های خاصی چون راننده تاکسی، آژانس و…) توسط سیستم همپا تعلیق و بسته می‌شود. شرکت‌ها و مراکز خدمات وسایل نقلیه ممکن است فکر کنند این کاربرها برای ایجاد سود و منافع شخصی به استفاده از پلتفرم ما می‌پردازند.

درصورت تردید و ابهام، سیستم همپا ممکن است از همران بخواهد که کپی کارت، سند ثبت نام و یا هر سند دیگری که نشان دهند این شخص حق دارد از این پلتفرم برای سفرهای خود استفاده کند و از آن برای سوددهی و منافع تجاری استفاده نمی‌کند، را ارائه نماید.

همران‌ها نباید از سفرها برای سوددهی و منافع شخصی استفاده کنند. پرداخت هزینه‌ها و خدمات ممکن است تنها منجر به جبران هزینه‌های همران شود و نباید از آن‌ها برای هرگونه سود و منفعت اضافه استفاده کرد. همران حق ندارد هزینه اضافه‌ای بابت انواع سفرهای ارائه شده توسط همران (مسیرهای مختلف)، طول سفر (مدت مسیر) و یا تعداد مسافرهای جابه‌جا شده دریافت کند. این امر در مورد تمام فعالیت‌ها، ترتیبات، خدمات رزرو با استفاده از سایت و یا هرگونه خدمات اضافه و فعالیتی که ممکن است بین همران و مسافر به توافق رسیده باشد نیز صدق می‌کند.

همران نباید از این خدمات اضافه برای گرفتن سود و یا هزینه بیشتر از همپا استفاده کند (همپا ممکن است این خدمات را قبول نکند و یا همگی آن‌ها را بپذیرد.) این خدمات شامل (بدون محدودیت) تحویل بسته، زمان انتظار، جمع آوری مسافران اضافه به غیر از مسافر و… می‌شود.

تمام سفرها باید از مبدا (نقطه سوار شدن مسافرها) تا مقصد از طریق سایت توافق شده باشد. همران نباید مسافر را از مسیر و یا مکانی که قبلا در سایت توافق نشده است سوار کند و یا به مقصد برساند.  مسافران یادآور می‌شوند که استفاده همران‌ها از خدمات سایت به منظور اهداف حرفه یا و یا تجاری ممکن است منجر به باطل شدن حساب آن‌ها شود. شرایط ویژه و مسئولیت سیستم همپا در قبال هر رابطه و نقض قوانین توسط مسافر و یا رانندگان، ارائه خدمات از طریق سایت در زمینه‌های حرفه ای و تجاری بطور بالقوه‌ای منجر به بی‌اعتباری حساب کاربری همران خواهد شد.

۶) سیستم همپا

سیستم همپا خدماتی را در زمینه حمل‌ونقل ارائه نمی‌کند؛ سیستم همپا تنها یک پلتفرم ارتباطی برای تعامل و ارتباط کاربران با یکدیگر است و در زمینه سفر و مقصدهای متعدد دخالتی نمی‌کند. توافق برای همسفر شدن بین همران و همپا صورت می‌گیرد و این سیستم هیچ تعهدی در قبال شرایط توافق و معامله بین کاربران ندارد و همچنین مسئولیتی در مورد رزروهای صورت گرفته برعهده نخواهد داشت.

ذخیره اطلاعات مربوط به پرداخت هزینه‌ها مطابق بند ۱-۶ و ۲-۶ صورت می‌گیرد. سیستم همپا نه در حال حاضر و نه در آینده به عنوان یک نماینده و وکیل برای کاربران عمل نخواهد کرد. نقض هرگونه این شرایط ممکن است منجر به تعلیق فوری حساب کاربری کاربر و محدود کردن امکان دسترسی به خدمات بیشتر شود.

۶-۱) انواع پرداخت و رزرو

سیستم همپا این امکان را فراهم می‌کند که کاربرها بطور رایگان با هم ارتباط داشته باشند و با یکدیگر در مورد نقطه سوار شدن و شرایط سفر مثل اندازه توشه و بار، مجاز بودن سیگار کشیدن، همراه داشتن حیوانات خانگی، گوش دادن به موسیقی و … به توافق برسند. با توجه به ماهیت خدمات و این واقعیت که سیستم همپا این خدمات را بصورت رایگان به کاربران ارائه می‌کند، بنابراین سیستم همپا هیچ تعهدی در قبال لغو رزرو، تغییرات در آخرین لحظه، کنسل شدن سفر توسط همران یا همپا و… نخواهد داشت.

مسئله پرداخت هزینه رزرو توسط مسافران، از طریق پرداخت در وب‌سایت سرویس همپا صورت می‌گیرد.

بند ۲-۶ به عنوان لغو و کنسل شدن خدمات ارائه شده درنظر گرفته شده است. سیستم همپا بخشی رابرای مدیریت لغو رزرو و یا تماس در قبال آن برعهده نخواهد داشت. خدمات همسفر شدن با توافق خود همران و مسافر ارائه می‌شود.

توجه داشتن به این نکته ضروری است که سیستم همپا حق تغییر هر قسمت از سایت و خدمات آن مثلا اضافه کردن خدمات و آپشن‌های جدید را داشته و این حق برای او محفوظ است.

۶-۲) خدمات لغو

سیستم همپا برای کاهش خسارت و خطرات ناشی از لغو یک سفر و یا عدم پرداخت هزینه سفر، خدمات مربوط به لغو را برای کاربران فراهم کرده است. با این حال و در این شرایط سیستم همپا هیچ اعمال نفوذی روی مسئولیت کاربران در قبال لغو کردن سفر و یا پرداخت نکردن هزینه سفر برعهده نخواهد داشت. خدمات لغو عبارتند از:

 1. اگر همپا، سفر خود را دیرهنگام و پس از زمان مقرر لغو کند، به صورت خودکار به همران غرامت داده خواهد شد.
 2. تنها در صورتی که اطمینان حاصل شود شرایط همسفر شدن توسط همران رعایت می‌شود، هزینه همسفری به او پرداخت خواهد شد.
 3. حق ارائه خدمات لغو برای سیستم همپا محفوظ بوده و در حوزه صلاحدید اوست.
 4. لغو دیرهنگام به معنای لغو سفرهای درون شهری در فاصله‌ی کمتر از یک ساعت مانده به زمان سفر، و برای سفرهای برون شهری یک روز مانده به سفر است.

۶-۲-۱. شرایط قابل اجرا در سرویس لغو

خدمات لغو در مورد سفرهایی درنظر گرفته می‌شود که هزینه رزرو قبلا پرداخت شده باشد. (سفرهایی که این شرایط را دارند در پاراگراف بعدی شرح داده خواهد شد).

سفری که با یک آگهی خاص در سایت قرار داده می‌شود و شامل یک سفر واجد شرایط و موقتی برای یک تاریخ و زمان خاص با مبدا و مقصد مشخص است.

حق محدود کردن تعداد دفعات استفاده کاربران از خدمات لغو سفرهای موقتی برای سیستم همپا محفوظ است.

اگر هر یک از کاربران سیستم همپا دو بار لغو دیرهنگام سفر انجام دهند حساب کاربری آنان مسدود خواهد شد.

۶-۲-۲. چگونگی رزرو صندلی خودرو و همسفر شدن

همران خلاصه‌ای از سفر و دیگر شرایط مربوط به آن را در سیستم قرار می‌دهد و زمان مشخص حرکت از مبدا به مقصد، تاریخ، هزینه هر صندلی و … را بیان می‌کند. کاربران همپا نیز یک یا چند صندلی را برای سفر رزرو کرده و هزینه مربوط به سفر و یا هزینه رزرو را از طریق پرداخت از اعتبار نقدینگی انجام می‌دهد. بعد از پرداخت هزینه سفر یا رزرو سیستم همپا ایمیل تایید رزرو را برای همران و مسافر ارسال می‌کند. هنگامی که تاییدیه رزرو ارسال شد، عملیات رزرو تکمیل می‌شود.

هویت همران و مسافر باید با هویت ثبت شده از هریک از آن‌ها در سیستم همپا تطابق داشته باشد. اگر هویت همران و مسافر با هویت ارائه شده در سایت تطابق نداشته باشد هر کاربری مجاز به لغو سفر خواهد بود. همران متعهد می‌شود که در قبال آگهی که در سیستم همپا قرار داده است در تاریخ و زمان مقرر با مسافران همسفر شود. همچنین همران این تعهد را می‌دهند که اتومبیل او از لحاظ داشتن امکانات مناسب و ظرفیت صندلی آگهی شده متناسب با قیمت پیشنهادی برای رزرو آنلاین است.

بر اثر تایید رزرو، همران و مسافر باید مقررات مالی مربوط به بند ۱-۶ و شرایط لغو سفر در بند ۲-۶ را بپذیرند. باید اشاراه کرد که رزرو صندلی‌های یک خودرو برای سفر یک فرایند شخصی برای تمامی کاربران است.

۶-۳) شرایط پرداخت برای سفر

۶-۳-۱. هزینه رزرو:

هزینه رزرو از طریق درگاه‌های اینترنتی از همپا گرفته می‌شود. هزینه رزرو شامل هزینه‌ی هم‌سفری به علاوه‌ی کارمزد سیستم همپا است که به صورت زیر محاسبه می‌شود:

 • هزینه‌ی سفر + ۱۰٪ برای سفرهای درون شهری
 • هزینه‌ی سفر + ۱۱٪ برای سفرهای بین شهری

هزینه ی سفر توسط همران تعیین می گردد، اما سیستم همپا به صورت پیش‌فرض یک قیمت پیشنهادی بر حسب هزینه‌های خودرو در اختیار همران قرار می‌دهد که می‌تواند آن را تا ۳۰٪ افزایش یا تا ۵۰٪ کاهش دهد و یا حتی رایگان کند.

۶-۳-۲. پرداخت به همران در سفر (پرداخت آنلاین):

بعد از اتمام سفر، مسافر باید در عرض ۷ روز در حساب کاربری خود میزان رضایت‌مندی و نظر خود را از سفر با همران برای سفرهای رزرو شده قبلی اعلام نماید. در پایان این بازه زمانی اگر مسافر نظر خود را اعلام نکرده باشد این تلقی می‌شود که تمام هزینه‌های پرداخت، هزینه رزرو و شرایط سفر با همران را پذیرفته و هیچ اعتراضی نداشته است. در حداقل زمان ممکن بعد از پرداخت هزینه سفر توسط همپا، حساب کاربری همران شارژ شده و هزینه رزرو توسط سیستم همپا پرداخت می‌شود.

جزئیات هیچ یک از پرداخت‌ها بدون اجازه همران در اختیار بقیه قرار گرفته نمی‌شود و اطلاعات بانکی همران در قسمت «نمایش اطلاعات بانکی» در حساب کاربری او قرار دارد و بدون اجازه او در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد.

سیستم همپا هیچ گونه مسئولیتی در قبال خطا و اشتباه در پرداخت هزینه به همران را برعهده نخواهد داشت. این هزینه‌ها شامل هزینه‌هایی است که به علت خطای درگاه‌های بانکی اتفاق افتاده یا مواردی از این دست است. استفاده جعلی از کارت بانکی همپا و یا خطای بانکی فرآیند پرداخت را با مشکل مواجه می‌کند و این روند خارج از کنترل معقول سیستم همپا بوده و هیچ مسئولیتی در این زمینه بر عهده نخواهد داشت. در این شرایط همران متعهد می‌شود که هر وجهی که به حساب کاربری او اضافه شده است را از طریق سیستم همپا بازگرداند.

۶-۳-۳. شرایط پرداخت سفر لغو شده

شرایط توافق شده بین همران و مسافر در مورد جبران خسارت‌های ناشی از لغو سفر بعد از رزرو به شرح زیر است:

 1. اگر سفر کمتر از یک ساعت مانده به آغاز سفر برای درون شهری و یک روز برای بین شهری توسط همران لغو شود، تمامی هزینه سفر و هزینه رزرو به علاوه ی ۳۰٪ خسارت به مسافر بازگردانده می‌شود.
 2. اگر همپا سفر را زودتر از یک ساعت مانده به آغاز سفر برای درون شهری و یک روز برای بین شهری لغو کند، تمامی هزینه سفر به وی بازگردانده می‌شود. در نتیجه همران از هیچ غرامتی برخوردار نخواهد بود. اما در غیر از این صورت، هزینه‌ی سفر و کارمزد خدمات از حساب همپا کسر می‌گردد.
 3. هر صندلی که تحت این شرایط توسط مسافر کنسل شود بصورت خودکار در سامانه رزرو آنلاین سایت قرار خواهد گرفت و مشمول شرایط رزرو مجدد می‌شود.

۶-۴) مقررات مالی اضافه مربوط به سفر

تمامی مبالغی که تحت عنوان هزینه پرداخت و یا هزینه رزرو بصورت پرداخت آنلاین در سایت سیستم همپا صورت می‌گیرد، به حساب بانکی تعیین شده همران منتقل شده و برای همران قابل پرداخت بر روی حساب بانکی شخصی وی خواهد بود.

برای به حداقل رساندن اثر تقلب در کارت‌های اعتباری و برای جلوگیری از پول‌شویی، کاربران تعهد خواهند کرد که طبق درخواست شرکت همپا، اسناد و مدارک مرتبط را ارائه دهند. در صورت عدم پاسخ به این درخواست، سیستم همپا حق تعلیق خدمت‌رسانی و یا بستن پرداخت از این طریق را خواهد داشت که کاربران آن را پذیرفته‌اند. درصورتی که هویت همران تأیید نشده باشد، هیچ پرداختی به حساب کاربری وی صورت نخواهد گرفت.

۷) تعهدات همران‌ها و همپایان

۷-۱) تعهدات مربوط همران‌ها

هریک از رانندگاه متعهد می شوند که:

 1. آن‌ها باید در زمان و مکان مورد توافق حضور پیدا کنند.
 2. آن‌ها باید هرگونه تغییر در سفر را فورا به اطلاع همپاهای خود برسانند.
 3. اگر همران تصمیم به تغییر هر یک از شرایط سفر را داشته باشد، باید قبل از سفر با تک تک مسافرانی که سفر را رزرو کرده‌اند تماس گرفته و با آن‌ها به توافق برسد. اگر هر یک از همپایان شرایط جدید را نپذیرند، می‌توانند که سفر را لغو کرده و در ادامه هزینه‌ی پرداخت شده‌ی رزرو سفر را دریافت کنند.
 4. همران باید در تمامی طول سفر رفتار خوب و مناسبی با همپایانش داشته باشد.
 5. همران باید به میزان وقتی که در سیستم برای انتظار تعیین شده، منتظر همپایان خود بماند.
 6. همران باید تمامی قوانین و مقررات جاده‌های کشوری که در آن رانندگی می‌کند را رعایت کند.

۷-۲) تعهدات مربوط به همپاها:

هر یک از همپایان هم متعهد می‌شوند که:

 1. آن‌ها باید به موقع در مکان مورد توافق با همران حضور پیدا کنند.
 2. اگر می‌خواهند سفر را لغو کنند باید سریعا به همران و سیستم همپا اطلاع دهند.
 3. در تمامی طول سفر باید رفتار مناسبی داشته باشند.
 4. آن‌ها باید به میزان زمان تعیین شده در سیستم برای انتظار، منتظر همران خود بمانند.
 5. آن‌ها باید هزینه رزرو صندلی خودو را در سیستم همپا پرداخت کنند.

اگر هریک از همپاها و همران‌ها شرایط فوق و دیگر توافقات مربوط به سفر را رعایت نکنند، سیستم همپا این حق را دارد که حساب کاربری آن‌ها را مسدود کرده و امکان دسترسی آن‌ها به خدمات سایت را محدود نماید.

۸) حق بیمه

همران متعهد می‌شود که بیمه‌هایی چون شخص ثالث یا بیمه‌های بین المللی را که با امنیت مسافران در ارتباط است از شرکت‌های معتبر تأمین کند. در صورت درخواست همپایان، همران باید اعتبار بیمه نامه خود را به آن‌ها نشان دهد. همران متعهد به داشتن گواهینامه معتبر، کارت ماشین، گواهی ثبت نام رزرو، بیمه‌نامه ماشین و … است و همپا می‌تواند در هر زمانی در طول سفر از همران بخواهد تا این مدارک را به او نشان دهند.

مسافران تحت بیمه شخص ثالث هستند. با این حال سیستم همپا به این قوانین بسنده نمی‌کند و همران‌ها موظف هستند که امکان بررسی اعتبار بیمه خود را چه در ایران و چه در هر نقطه دیگر دنیا فراهم نماید.

همران باید اعلام کند که خودرو او در طول سفر تحت پوشش بیمه است و باید تایید کند که بیمه‌نامه او اجازه حمل مسافر را می‌دهد و همه مسافران را در مقابل هر تصادف و یا حادثه ای که در طول سفر رخ دهد بیمه می‌کند.

همران‌ها و همپاها باید مطلع باشند که بیمه‌نامه استاندارد غیرتجاری ممکن است خسارت و ضرری که توسط همران برای سود بردن ایجاد شده است را پوشش ندهد. در قبال بیمه همران مجاز به دریافت هیچ هزینه‌ای نیست.

همران متعهد می‌شود که هزینه‌های خودروی خود شامل سوخت، تعمیرات و نگهداری، استهلاک و بیمه خودرو را پرداخت کند و تضمین کند که مجموعه هزینه درخواستی از مسافر به منظور منفعت طلبی نخواهد بود.

در صورتی که همران به دنبال منفعت طلبی باشد و یا بیمه‌نامه او اعتبار نداشته باشد و یا هرگونه اتفاق دیگر، همران مسئول عواقب مالی و تلفات و خسارت‌های ناشی از سفر خواهد بود و سیستم همپا هیچ مسئولیتی در قبال همران و همپاهای او نخواهد داشت.

۹) تایید صحت شماره تلفن

به منظور افزایش اعتماد، جلوگیری از غلط املایی و اشتباه وارد کردن اعداد، هر کاربر می‌تواند شماره تلفن همراه خود را بازبینی کند. بعد از اینکه کاربر شماره تماس خود را در سایت سیستم همپا ثبت کرد، یک کد چهار رقمی برای او پیامک می‌شود که باید در سایت وارد کند و فرآیند ثبت نام تکمیل گردد. این سرویس بجز هزینه هایی که توسط اپراتورهای تلفن همراه برای دریافت پیامک اعمال می‌شود، رایگان خواهد بود و سیستم همپا هزینه‌ای را در قبال پیامک دریافت نمی‌کند.

۱۰) رفع مسئولیت

سیستم همپا هیچ مسئولیت در قبال توافق‌های انجام شده بین همران یا همپا و همچنین آسیب‌های وارده در اثر سهل‌انگاری در طول سفر نخواهد داشت.

سیستم همپا امکان دسترسی ۲۴ ساعته به سیستم را فراهم می‌کند ولی گاهی اوقات ممکن است به علت تعمیرات، نگهداری، معرفی امکانات و خدمات جدید امکان دسترسی به سیستم محدود و خارج از کنترل سیستم همپا باشد. سیستم همپا هیچ مسئولیتی در قبال هرگونه خطا، حذف، تغییر اطلاعات و یا هرگونه مشکلات فنی که در حین استفاده کاربر از سایت رخ می‌دهد را نپذیرفته و اگر کاربر با مشکلی مواجه شد بهتر است با شرکت همپا تماس گرفته تا مشکل در اسرع وقت برطرف شود.

سیستم همپا هیچ مسئولیتی در مورد استفاده جعلی کاربران از ابزارهای پرداخت نخواهد داشت. در چنین شرایطی هیچ غرامت یا جبرانی به همران داده نمی‌شود.

سیستم همپا مسئولیتی در قبال خسارت‌ها و ضررهای شامل موارد زیر نخواهد داشت:

 • هرگونه اطلاعات نادرستی یا ناقصی که کاربر وارد کند.
 • هرگونه خطا در پرداخت هزینه سفر
 • هرگونه لغو سفر توسط همران یا همپا
 • هرگونه تقلب، اطلاعات جعلی، نقض وظیفه و نقض هریک از این شرایط توسط همران یا همپا، قبل، بعد و در طول سفر.
 • هرگونه کسب‌وکار، ضررهای مالی و اقتصادی، سود و پس انداز از دست رفته و … بجز در مورد تقلب، سرقت و پنهان کاری عمدی
 • در قبال مرگ و یا آسیب دیدن و جراحت شخصی افراد در طول سفر

۱۱) شرایط عمومی

۱۱-۱) سیستم تعلیق و یا عدم دسترسی به سایت

در صورتی که کاربر شرایطی که قبلا ذکر شد را رعایت نکند، بدون اطلاع قبلی کاربر سیستم همپا آن را شناسایی و بصورت موقتی و یا دائم دسترسی به بخشی از خدمات سایت و یا کل خدمات را قطع و تعلیق خواهد کرد.

۱۱-۲) مالکیت معنوی

پوسته و محتوای وب‌سایت سیستم همپا توسط جمهوری اسلامی ایران محافظت شده و کپی‌رایت بین‌المللی آن محفوظ است. همه‌ی حقوق از جمله حق تکثیر و مجوز مالکیت از آن سیستم همپا است. تمامی حقوق در رابطه با علائم تجاری ثبت شده و ثبت نشده در سایت وجود دارد.

امکان تکثیر، کپی‌برداری، بازدید و یا هرگونه استفاده برای مقاصد تجاری از سایت یا هر بخش از آن بدون اجازه کتبی و صریح شرکت همپا امکان‌پذیر نخواهد بود. همچنین استفاده از محتوای بخش‌های مختلف سایت نیز با اجازه صریح سیستم همپا ممکن است. بطور خاص استفاده از سایت به منظور داده کاوی، روبات‌ها، جمع آوری داده‌ها و استخراج اطلاعات مشابه (چه یکبار و چه چندبار) از این سایت ممنوع می‌باشد.

۱۱-۳) محتوا ارائه شده توسط کاربران در سایت

با داشتن مجوز از شرکت همپا کاربران می‌توانند به محتوای سایت دسترسی داشته و از آن‌ها برای هر یک از دیگر اهداف کسب‌وکار سیستم همپا مورد استفاده قرار گیرد. کاربران باید از انتشار هرگونه محتوای توهین‌آمیز، گمراه‌کننده و یا هر مطلبی که حقوق معنوی افراد را نقض کند (به عنوان مثال کپی‌رایت) به شدت خودداری کنند. کاربران مسئول مطالبی هستند که روی سایت قرار می‌دهند و هرگونه محتوایی که در تناقض با سیاست‌های سیستم همپا باشد خیلی زود شناسایی شده و در اسرع وقت از روی سایت حذف خواهد شد.

۱۱-۴) سایت‌های همکار

حق تکثیر هرگونه محتوا از سایت سیستم همپا در سایت‌های مشابه برای خود او محفوظ است. بطور خاص ممکن است تبلیغات در یک سایت مجزا و یا با همکاری سیستم همپا صورت گیرد و یا سایت دیگری با همین موضوع با همکاری سیستم همپا و یا شخص دیگری شکل بگیرد.

۱۲) قوانین و حوزه قضایی

تمامی شرایط مطرح شده باید توسط قوانین جمهوری اسلامی ایران کنترل شود و هرگونه مسئله ایجاد شده در این رابطه منوط به صلاحدید قوه‌ی قضاییه جمهوری اسلامی ایران می‌تواند بررسی شود.