اخبار

نامه ای به شما

9 ماه قبل


سلام دوست من 🙂

 

می‌دونم که خیلی خسته‌ای و احتمالاً خیلی وقته که توی ترافیک موندی

احتمالاً دوست داشتی همین الآن چشمات رو ببندی و وقتی باز کردی خودت رو تو مقصدت ببینی. اما آره… هر دومون می‌دونیم که همچین امکانی نداریم و این ایده حداقل فعلاً در حد یه رویاست.

اما نظرت چیه اگه بهت بگم با کمک همدیگه می‌تونیم کاری کنیم که مثلاً از چند روز دیگه چند دقیقه کمتر پشت ترافیک معطل بشیم؟ به نظرت راهی  وجود داره که این چند دقیقه رو به یک ساعت کمتر برسونیم؟!

می‌دونی روزانه چقدر بنزین مصرف می‌کنی؟!

می‌دونی در ماه چقدر داری پول بنزین می‌دی؟!

اگر سرت رو بیاری بالا چندتا ماشین تک‌سرنشین دور و برت می‌بینی؟ بشمارشون.

البته می‌دونم… حق داری… مترو که خیلی شلوغه… اتوبوسم که اصلاً حرفشو نزن.

اما حتماً برای خودتم پیش اومده که با همکار، هم دانشگاهی، همسایه یا دوستت هم مسیر شده باشی، ولی خب همیشه از وجودشون مطلع نمی‌شی.

ما بستری رو آماده کردیم تا هر کسی بتونه صندلی‌های‌ خالی ماشینش رو با دیگران به اشتراک بذاره تا دیگه لازم نباشه همه ماشین خودشون رو بیرون بیارن. اینطوری ترافیک کمتر می‌شه، بنزین کمتری مصرف می‌شه و هوا هم کمتر آلوده می‌شه. تازه هزینه‌های رفت و آمد هر دوطرف خیلی کمتر می‌شه و چون تنها سفر نمی‌کنیم زمان هم زودتر می‌گذره و کمتر خسته می‌شیم  😄

به این روش حمل و نقل که توی دنیا خیلی رایجه می‌گن کارپولینگ یا هم‌مسیری. ما تو مدت کوتاهی که مسیر تهران-کرج رو راه‌اندازی کردیم، با استقبال زیادی مواجه شدیم و افراد زیادی چه در نقش مسافر و چه راننده به جامعه همپا پیوستند. ما بر این باوریم که بااستفاده هرروزه و افزایش تعداد افراد این جامعه با کمک هم یک مشکل بزرگ رو حل کردیم.

اگه دوست داشتی امتحانش کنی، اپلیکیشن همپا رو از اینجاها می‌تونی دانلود کنی  👇

برای اندروید از کافه بازار و گوگل پلی

برای آیفون از سیب اپ


اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را با دوستانتون به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

Farahaz Ahmadzadeh

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.