نکات

چند راهکار ساده برای تمیز نگه داشتن شیشه و بدنه ی خودرو در روزهای بارانی

9 ماه قبل


در این پست به چند راهکار ساده برای تمیز نگه داشتن شیشه و بدنه ی خودرو در این روزهای بارانی اشاره می کنیم با ما همراه باشید

قبل از هر چیز، برای تمیز کردن شیشه ی خودرو از دستمالی جداگانه و مخصوص اینکار استفاده کنید تا آلودگی سایر بخشها به شیشه ها منتقل نشود و البته هرگز اجازه ندهید که قطرات آب روی شیشه و بدنه خودرو خودشان خشک شوند چون لکه ایجاد می کنند.

برای تمیز نگه داشتن شیشه های خودروی خود از سرکه استفاده کنید برای اینکار ابتدا با یک دستمال تمیز شیشه و قاب دور آن را تمیز کنید، مخلوطی از سرکه سفید و آب را در درون یه اسپری ریخته و روی سطح شیشه اسپری کنید. با یک دستمال تمیز و با سرعت شیشه را پاک کنید.

برای ضد بخار کردن شیشه ی خودرو از ۵۰% آب، ۵۰% سرکه، چند قطره مایع ظرفشویی و چند قطره آبلیمو استفاده کنید. مایع بدست آمده را داخل اسپری ریخته و شیشه های خودرو را با آن تمیز کنید تا ضد بخار شوند.

برای ضد باران کردن شیشه از برشهای سیب زمینی استفاده کنید. یک سیب زمینی را خوب بشویید و از وسط نصف کنید و آن را به کل شیشه مورد نظر بمالید. این کار هم باعث تمیز شدن شیشه شده و هم شیشه را ضد بخار می کند. اگر این کار را برای لایه ی بیرونی شیشه انجام دهید آن را ضد باران نیز می کند.

مخزن شیشه شور خودرو را با مخلوطی از مایع ظرفشویی و الکل پر کنید. زمانیکه باران می بارد شیشه ها گلی و پر لک نمی شوند. برای این کار مخلوط شامل ۴ پیمانه الکل و ۲ قاشق چایخوری مایع ظرفشویی ترکیب ایده آلی است.

برای پاک کردن باقیمانده حشرات از روی خودرو از نوشابه استفاده کنید. اول شیشه و بدنه را با نوشابه شسته و بعد از آن از آب و صابون استفاده کنید. برای تمیز کردن لاستیک خودرو نیز بعد از یک بارندگی شدید می توانید از نوشابه مشکی استفاده کنید.

برف پاک کن خودرو را با شیشه شوی تمیز کنید. این کار سر و صدای برف پاک کن را از بین برده و با جلوگیری از لغزش آن روی شیشه باعث می شود تا آب را به خوبی از روی سطح شیشه پاک کند.

برای این که حین شستشوی خودرو چیزی روی شیشه پاشیده نشود، تمیز کردن شیشه ها باید آخرین مرحله ی نظافت خودرو باشد.

اگر شما هم با روشی آشنا هستین که ارزان و راحت است با ما در میان بگذارین.


اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را با دوستانتون به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

Farahaz Ahmadzadeh

ناشناس

عالیه

پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.